کابل کولر چیست؟

کابل کولر به خاطر ولتاژ بالا و متفاوت با سایر لوازم برقی یک ساختمان برق کشی مخصوصی در کولر استفاده می شود که نیاز به یک کابل مخصوص هم در زمینه خاص خود است. به همین ترتیب چنین سیم و کابل مخصوص کولر را با نام کابل کولری می شناسند. انواع کابل بدین منظور تولید و به بازار عرضه می شود. کابل کولر در کولر های آبی معمولا از نوع کابل مفتول یا کابل افشان ساخته می شود. در این مطلب سعی داریم مهم ترین اطلاعات جهت خرید این کابل را در اختیارتان قرار دهیم. شما می توانید انواع کابل کولری را فروشگاه تامین کابل خاجی تهیه کنید و سوالات خود را درهمین زمینه در بخش نظرات مطرح نمایید. برای اطلاع از قیمت بر عبارت زیر کلیک کنید.

انواع کابل کولر

تنوع زیادی در این زمینه مناسب مدل و ولتاژ مصرفی سیستم خنک کننده کولر موجود است. شاید سوال خیلی از افراد این باشد که چطور مناسب ترین کابل در این زمینه را تهیه کنند!؟ اینجاست که محاسبات به کار ما می آید ؛ برای اینکه بهترین کابل کولری مناسب را برای کولر گازی انتخاب نمایید، به مشخصات کولر مراجعه کرده، ولتاژ سرمایش کولر را پیدا کرده سپس  به ترتیب زیر عمل نمایید: 

=  12  x (3/5 ÷ ولتاژ مناسب کولر گازی)


جهت اطلاع از محصولات و قیمت ها و نیز دریافت مشاوره رایگان با شماره های درج شده یا از طریق تماس با ما اقدام کنید. همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ما کلیک کنید.

عدد حاصله از این محاسبه (بی . تی . یو ) نامیده شده و شما با این عدد به دست آمده می توانید کابل کولر مناسب را پیدا کنید. شما با توجه با این عدد در واقع قطر کابل را در می آورید. برای کولر آبی این محاسبه جواب نمی دهد، تنوع این کولر ها کمتر بوده و شما باید بدانید که بر اساس اینکه ولتاژ شانزده برای کابلی به ضخاب 1/5 مناسب است و ولتاژ بیست با کابل هایی با قطر 2/5 ساپرت می شوند کابل خود را انتخاب کنید.

این محاسبات تنها زمانی جواب می دهند که کابل در شرایط مناسبی قرار داشته باشد و به آن هیچ گونه آسیبی وارد نشود، یعنی در شرایط جوی مناسبی نگهداری شود و ایمنی کافی را داشته باشد. نکته ی دیگری وجود دارد که اغلب افراد که در این زمینه وارد باشند حتما می دانند که در هنگام استارت زدن این کابل در بالاترین میزان ولتاژ قابل تحمل باید برق را انتقال دهد و کابل مورد نظر شما باید ظرفیت این میزان از جریان الکتریکی را داشته باشد و شما باید پیش بینی آن را کرده باشید.

کابل کولر گازی

ویژگی یک کابل کولر با کیفیت چیست ؟

برای اینکه از مرغوبیت کابل کولر خاطر جمع شوید بهتر است چند ویژگی از یک کابل با کیفیت را با هم برسی کنیم:

اولین ویژگی را باید در ظاهر کابل برسی کنید؛ مطمئن شوید سطح کابل مورد  نظر شما صیغلی و تخت باشد و عاری از هر گونه خراشیدگی باشد.

دومین مورد میزان ولتاژی است که روی کابل درج میشود، اگر این عدددرست نباشد و شما ولتاژ بالاتری را وارد سازید دچار آتش سوزی احتمالی می شوید.

سومین ویژگی کابل کولری مناسب این است که یک میزان خاصی از افت جریان قابل تحمل برای کولر است. اگر این میزان بیشتر شود اصلا برای کولر خوب نیست.

چهارمین ویژگی این است که رشته های داخلی نیازمند تفکیک آسان از یکدیگر هستند. کابلی که رشته های چسبیده وغیر قابل تفکیک داشته باشد مناسب نیست.

دسته بندی کابل کولری

کابل کولر آبی

پیچیدگی بسیار کمتری به نسبت کولر گازی دارند و کابلی که در آن استفاده می شود برای تامین برق این وسیله کارایی دارد. انتخاب صحیح این کابل به میزان ولتاژ مورد نیاز که بسته به ابعاد و موتور کولر است می باشد، که در هنگام خرید کابل کولر آبی می بایست به آن دقت نمود.

اتصال کابل کولر به چه صورت انجام می شود؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت، بخش نول بدون واسطه، مستقیما به جعبه تقسیم کولر می رود، این در حالی است که بخش فاز می بایست به ترمینال اول کولر وارد گردد و قسمت دور آهسته و سریع کولر را سامان بخشد.

این نکته نیز در استفاده از کولر آبی بسیار حائز اهمیت است که در سیم کشی های مربوطه باید دقت و توجه کافی داشت زیرا با یک اشتباه سهوی عملکرد آن دچار مشکل می شود و مشکلاتی در کارکرد کلید ها و پمپ آب به وجود می آید.

 

کابل کولر آبی
کابل کولر گازی

کابل کولر گازی

فناوری که درون کولر گازی جا گرفته است، نیازمند 2 نوع کابل برق مخصوص است که بسته به کارکردشان با هم دیگر کاملا متمایز هستند. قیمت این کابل در این سیستم ارتباط مستقیم با کارکرد آن دارد. در چنین کولر هایی که سیستم پیچیده تری به نسبت کولر آبی دارند، یک کابل به عنوان فرمان دهنده و اتصال یونیت های خارجی و داخلی به یکدیگر و دیگر کابل برای تامین برق جای گرفته است.

انتخاب کابل کولر گازی خود با توجه به نوع دستگاه انجام می شود؛  کولر های معمولی و اسپیلت ها ( به صورت دو تکه موجود هستند. )

اکنون استفاده از سیستم های جدید خنک کننده امکانات جدیدتر و با کیفیت تری برای ما خواهد داشت. مینی انشعابات بدون داکت برای این کابل یکی از محبوب ترین و کم مصرف ترین گزینه ها  صاحبان خانه و مشاغل است. سیستم “اسپلیت” متشکل از یک واحد خارجی است که شامل کندانسور و کمپرسور و واحد داخلی است که هوای مطبوع را تأمین می کند. اگرچه نصب آنها با استفاده از کابل کولری از تهویه مطبوع مرکزی راحت تر است، اما مانند واحدهای پنجره “پخش متصل” نیست. سیستم  اسپلیت به یک خط الکتریکی اختصاصی در صفحه برق ساختمان احتیاج دارند.

نکات مهم در استفاده از کابل کولر

 1.  مناسب ترین کابل برای کولر آبی، یک کابل 3×2.5  است با شرایط استفاده از کابل ارت در برق آپارتمان می باشد؛ در غیر این صورت شما باید از یک کابل 2X2.5 استفاده کنید.
 2.  دقت کنید نصب کولر خود را به یک متخصص در این حرفه بسپارید،  چراکه انتخاب کابل مناسب به تنهایی کافی نیست و در صورت نصب اشتباه کابل مشکلاتی برای دستگاه شما رخ خواهد داد.
 3.  در کولر گازی بهترین کابل کنترل اندازه های ( 4X1/5 ، 5X1/5 ، 6X1/5 Tو 7X1/5 ) است.
 4.  برای نصب این کابل ها حتما تعداد مورد نیاز کابل را محاسبه کرده و به صورت مرتب و دقیق اتصالات را انجام دهید، با این کار نه تنها ایمنی رعایت گشته بلکه کار بسیار تمیز و حساب شده انجام می گیرد.
 5. هنگام خرید کابل کولر حتماً سیم با کیفیت تهیه کنید که اندازه مناسب باشد. همچنین، به دنبال سیم اتصالی باشید که برای قرار گرفتن در معرض آفتاب و “در لیست UL” درجه بندی شده باشد. این نشان می دهد که این محصول تست های ایمنی انجام شده توسط آزمایشگاه های Underwriters را پشت سر گذاشته است.
 6.  اندازه های کابل معمول شامل:  16، 14، 10، 8 ،6 و 2 گیج است. ضخامت این کابل میزان جریانی را تعیین می کند که بتواند با خیال راحت از عهده آن برآید. هرچه تعداد رشته های یک کابل کمتر باشد ظرفیت تحمل ولتاژ جریان آن کمتر است. اطمینان حاصل کنید که نصب کننده شما اندازه سیم را تأیید می کند زیرا سایر فاکتورها مانند طول نیز در انتخاب تأثیر می گذارد.
   

کابل کولر افشار نژاد خراسان

چرا کابل کولری خراسان تقاضای بیشتری برای خرید دارد؟! خب همانطور که میدانید کولر های خنک کننده تولید شده، طرفدار  زیادی پیدا کرده است و عملا در 75درصد خانه یا اداره جات جهان، ما شاهد حضور این وسیله پرکاربرد هستیم. طبیعتا وقتی یک وسیله در یک محیط یا حتی در یک قاره بسیار طرفدار پیدا می کند، لوازم جانبی آن یا لوازمی که جزوی از ساختار تشکیل شده آن باشد هم نیاز جامعه محیطی آن خواهد شد.

مثل خرید کابل کولر که همانند کالای تولید شده در جهان و کشور ایران، دارای تقضای زیاد و نیاز بیشتر خاص خودش می باشد. خوشبختانه در ایران ما شاهد شرکت های تولید کننده کابل مرغوب می باشیم از نظر کیفیت این شرکت ها رتبه بندی می شوند. در بین آن ها، اولین و معروف ترین شرکت در زمینه تولید کابل های مختلف و حتی کابل کولر افشار نژاد خراسان می باشد. شاید برایتان سوال باشد که، چرا تاکید بر برتری بودن کابل های کولری افشار نژاد خراسان، تاکید بیشتری داریم؟! در ادامه این مقاله، متوجه این دلیل خواهید شد!

کابل کولر افشار نژاد
کابل کولر تامین
کابل کولر افشارنژاد
شرکت کابل کولر خراسان
کابل کولر خراسان

کیفیت کابل کولر افشار نژاد

طبیعتا در تولیدمحصول باید مقررات و ضوابطی در ساخت آن رعایت شود، برای مثال تمامی کابل برق کولر تولید شده توسط تمام شرکت ها، دارای هادی مسی از نوع آنیل شده می باشند که خواص رسانایی دارد و وجود هادی استاندارد سبب منتقل شدن راحتر و بدون خطر جریان الکترکی می شود. حال اگر شرکت تولید کننده در ساخت کابل کولری مورد نظرش، برای هزینه کمتر و سود بیشتر، از میزان هادی موجود در این کابل کم کند همین رفتار سبب می شود تا محصول تهیه شده توسط مشتری، به یک کولر گازی وصل شود و سر آخر به خاطر عدم وجود تعداد استاندارد هادی در کابل کولر گازی مورد نظر یا خراب می شود یا دچار اتصالی و…شود. دست کم شخصی که کابل غیر استاندارد را خریداری کرده است، دچار ضرر مالی شدید یا حتی جانی می شود که یکی پس از دیگری بدتر است!

شرکت افشار نژاد خراسان، بخاطر تولید کابل باکیفیت و استاندارد بین المللی اش در بین کابل فروش ها و مشتری هایش معروف است که وجود همین ویژگی در کابل های کولر این شرکت، سبب شده تا در ایران جزو برترین شرکت ها در زمنیه تولید کابل کولر و دیگر کابل ها باشد.

تمامی کابل تولید شده، دارایی پوششی خاص می باشند که این پوشش خاص از جنس پی وی سی است که اگر شرکت سازنده از یک پی وی سی غیرمرغوب استفاده کند، حتما به دستگاه یا فن آسیب وارد می شود. اگر کابل کولر تولید شده دارای پوشش پی وی سی مرغوب باشد سبب می شود که جریان الکتریکی یا برق به خارج از کابل منتقل نشود. کابل کولر تولیده شده در شرکت افشار نژاد خراسان، دارای مقطع های مختلف می باشد که عبارتند از: سطح مقطع 1.5×4 و سطح مقطع  1.5×5 که سطوح مقطع  شرکت افشار نژاد خراسان، دارای سطح مقطع متنوعی است که در هنگام خرید آن می توانید انواع سطح مقطع با سایز های مختلف مشاهده کنید.

مهم ترین کاربرد کابل های کولر شرکت افشارنژاد خراسان، در ساختمان های داخلی است، به طوری که برای نصب کابل در ساختمان های داخلی،نیاز است که محصول ما از کابل نوع مفتولی باشد که این مفتولی بودن سبب افزایش مقاومت بالاتر می شود، ولی همین طورکه دارای یک مزایای عالی است، دارای یک عیب هم هست، آن عیب این می باشد که انعطاف پذیری بخاطر وجود هادی با قطر بالا و حضور پوشش پی وی سی، سبب میشود که انعطاف پذیری کابل به شدت پایین بیاید و عملا به سختی منعطف می شود.

ویژگی کابل کولر برند خراسان

 1. دارای کیفیت بسیار بالا است.
 2. محصولات این شرکت بر پایه استاندارد های بین المللی ساخته و عرضه می شود.
 3. سطح بیرونی کابل کولر شرکت افشار نژاد خراسان، کاملا صاف و صیقلی است و فرورفتگی یا بیرون زدگی در پوشش آن دیده نمی شود.
 4. کابل های کولر شرکت افشار نژاد خراسان،دارای افت ولتاژ شدیدی نمی باشد و ساعت ها بر روی یک ولتاژ جریان دارد و اگر دچار افت ولتاژ شدن، بخاطر با کیفیت بودنش نمی زارد این ولتاژ بی از اندازه کم شود.

کابل کولر افشارنژاد

حفظ سلامت کابل کولر

بگذارید اینطور بیان کنیم؛ آیا شکاف و خراش بر کابل ها سیگنال را ضعیف می کنند؟ در مورد این موضوع باید بدانید که هرگونه خراشیدگیدکابل منجر به تخریب سیگنال می شود. ممکن است این امر به مرور انجام پذیرد حتی اگر پورت های دیگر استفاده نشوند! برای جلوگیری و حفظ سلامت کابل کولر میتوانید یک کاری انجام دهیدو آن هم افزودن درپوش های ترمیناتور به هر درگاه استفاده نشده است. آنها قرار است تخریب را کاهش دهند. توجه داشته باشید که جداکننده های کابل ارزان تر، در ازای هر پورت میزان سیگنال متفاوتی دارند. شاید برایتان سوال شده باشد در تاسیسات و سیستم های خنک کننده بزرگ کدام سیم برای تهویه مطبوع بهترین است؟ حتی اگر سیم های 4 میلیمتری بهتر باشند، AC 1.5 تنی شما باید روی سیم های 2.5 میلی متری کار کند. هنگام انتخاب سیم سنج، طول سیم بسیار مهم است. سیم بعدی با اندازه بزرگتر برای تاسیسات بیش از 30 متر استفاده می شود.

کابل برق برای اسپیلت و قیمت آن

سوالی که برای خرید کابل اسپیلت وجود دارد این است چه کابلی برای آن مناسب است؟! برای تمام کولر های گازی یک راه حل ساده وجود دارد که به صورت دقیق بیان میکند از چه کابلی استفاده کنید! بدین منظور نیاز به پارامتری به نام BTU داریم، که به راحتی میتوانیم آن را از روی بدنه کولر خوانده و یاد داشت نمایید و متناسب با آن کابل تهیه کنید، ولی اگر این عدد درج نشده بود چه کنیم؟! با استفاده از فرمول زیر آن را به دست آورید:

بعد از محاسبه این پارامتر کافی است آن را بر 2000 تقسیم کنید تا جریان مصرفی کابل کولر شما دقیقا مشخص شود و ولتاژ مصرفی به آمپر به دست می آید.

کابل اسپیلت
لوکیشن

ابتدای لاله زار جنوبی . پاساژ حضرت ابوالفضل . همکف پلاک ۳۴

تلفن

02133957466

ایمیل

info@tamincablekhaji.ir

قیمت کابل کولر

لطفا به هزینه ای که برای این محصول پرداخت می کنید توجه کافی را داشته باشید به خاطر اینکه این محصول اگر درست انتخاب نشود ممکن است آسیب ها و خسارات مالی و … در بر داشته باشد. برای خرید کابل کولری دقت کنید که بهترین کیفیت را انتخاب نمایید و به قول معروف کمیت را فدای کیفیت نکنید!! پس حتما کابلی را خریداری کنید که استاندار و تایید شده باشد قیمت کابل کولری در بازار ممکن است متغییر باشد و شما ممکن است کابل بی کیفیتی را با قیمت کابل کولر با کیفیت دریافت کنید. پس حتما به استاندارد و شرکت تولیدی دقت نمایید . فروشگاه تامین کابل خاجی ارائه کننده انواع کابل کولری است، برای خرید کابل کولر و اطلاع از قیمت ها با شماره درج شده پایین صفحه تماس حاصل نمایید.

کابل کولر