پدیده ای است به نام سیم ارت که اگر خدایی نکرده شخصی دچار برق گرفتگی شد، برق را از مدار اصلی قطع کرده و شخص آسیب نبیند! مهم ترین ویژگی که این محصول را متمایز ساخته، آن است که اگر کسی دچار برق گرفتگی شد، برق را سریعا از مدار اصلی قطع می کند. در صورتی که کاربرد سیم ارت به اینجا ختم نمی شود! از سیم ارت در وسایل برقی خانگی مانند یخچال، ماشین های ظرفشویی و لباسشویی، کولر و … کاربرد دارد.

البته این نکنه نیز حائز اهمیت است که سیم ارت تنها برای اتصال به زمین نیست بلکه برای روشن کردن دستگاه های الکتریکی باید از برق مثبت و منفی استفاده کنیم که سیم مثبت همان  سیم دارای ولتاژ  مانند کابل ابزار دقیق ، کابل آلومینیومی، کابل جوشکاری ، کابل فرمان ، کابل شیلد دار … است و سیم منفی که از هیچ برقی برخوردار نیست همان سیم ارت است. این نکته ضرورت استفاده از  سیم و کابل را برای ما مشخص می کند در این مطلب قصد داریم به شرح کامل این محصول پرداخته و شما می توانید با ارتباط با فروشگاه سفارش خود را ثبت نمایید.

جهت اطلاع از محصولات و قیمت ها و نیز دریافت مشاوره رایگان با شماره های درج شده یا از طریق تماس با ما اقدام کنید. همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ما کلیک کنید.

سیم ارت چیست؟

سیمی برای اتصال به زمین ، برای آزاد سازی بار الکتریکی لوازم برقی است. لغت اصلی آن Earth بوده و گویای حقیقت ماجرا میباشد. از آن برای جلوگیری از آکندن میزان بار الکتریکی استفاده می شود تا خطر برق گرفتگی توسط لوازم خانگی وابسطه به برق برطرف شود. با استفاده از انواع این محصول ایمنی افراد تضمین میشود. قیمت سیم ارت با توجه به حفاظتی که انجام میدهد بسیار مناسب است و می تواند در برابر حریق و آتش سوزی بسیار موثر عمل نماید و اگر در مدار افزایش ولتاژ ایجاد شود، میتواند دوام کابل ها را باتنظیم این جریان افزایش دهد و از تخریب و فرسودگی عایق مدار کاهش دهد.

کاربرد سیم ارت

سیم ارت

یکی از پرکاربرد ترین ابزار در ساختار وسایل برقی از جمله وسایل خانگی مثل،تلویزیون،یخچال،و… است. این محصول در تمامی دستگاه الکترونیک یا برقی وجود دارد! چه وسایل الکترونیک کوچک، چه بزرگ . پس نتیجه میگیرم سیم ارت، در زندگی مان نقش به سازایی دارد. حتی بیشتر از آنچه که فکر میکنیم در زندگیمان حضور دارد!

یک سوال! به نظر شما چرا وقتی به بدنه یخچال دست میزنیم در اعماق بدنه دستگاه، لرزش بسیار ضعیف و ثابتی وجود دارد؟! کسانی که با برق سروکار دارند به خوبی میدانند علت این لرزش برای چیست! ولی کسانی که آگاهی ندارند، شاید آن را به اینکه این لرزش، مدل ساختاری دستگاه است، اکتفا کنند. در ادامه علت به وجود آمدن این لرزش در ارتباط با کاربرد سیم ارت است که آن را برای شما بازگو می کنیم.

سیم ارت
سیم زمین

ایمنی سیم ارت

علت به وجود آمدن لرزش های موجود در دستگاه های خانگی مثل یخچال یا ماشین لباس شویی، بخاطر جریان برگشت برق می باشد که شکر خدا، برای بدن کاملا بی خطر هستند و شرکت ها در این موضوع، بسیار محتاط بوده و اگر در ساخت لوازم خانگی شان دقت کافی نداشته باشند، همین دستگاه، میتواند جان یک شخص را بگیرد.

از موضوع اصلی دور نشویم این موضوع در ارتباط با کابل ارت بوده و این لرزش موجود در یخچال یا ماشین لباس شویی، درواقع از مدار داخلی دستگاه برقی یا الکترونیکی می باشد که کار این مدار داخلی، در واقع تخلیه بار های اضافی که به واسطه یک سیم رسانا که به زمین متصل است، عمل تخلیه را انجان داده و بار های اضافی را به سمت زمین میفرستد، این مدار داخلی،در لوازمی مثل ماشین لباس وجود دارد.

شرکت سازنده، این سیم را به بدنه لوازم مورد نظر متصل می کند و چون لوازم مورد نظر، مثل ماشین ظرف شویی و … بر روی زمین است، بار اضافی به واسطه سیم ارت که به بدنه ماشین لباس شویی متصل است، از بدنه خارج شده و به سمت زمین میرود. به سیم هایی که کار تخلیه بار انجام میدهند سیم ارث  Earth می گویند.

عملکرد سیم ارت

مقایسه سیم ارت و سیم نول

وایر شکسته شده

شکل ظاهری

سیم ارت و سیم نول ظاهری مانند هم دارند اما تنوع رنگ و سایز سیم ارت بیشتر است.

وایر شکسته شده

عملکرد

هر دو آن ها سیم های بدون برق هستند اما از نظر عملکرد با یکدیگر کاملا تفاوت دارند.

وایر شکسته شده

ضرورت

وجود سیم ارت ضرورتی ندارد و بیشتر برای امنیت استفاده می شود اما بدون وجود سیم نول عملا کارایی لازم صورت نمی گیرد.

اتصال سیم ارت به زمین

شاید برایتان سوال شود که آیا این سیم به همین شکل به زمین وصل میشود یا نه؟ آیا قائده خاصی در این موضوع وجود دارد؟!

وقتی یک طرف سیم ارت به دستگاه الکتریکی یا برقی وصل است، از طرفی دیگر به چاهی به نام چاه ارت یا لوله کشی ساختمان، متصل می شود. طبیعتا لوله کشی ساختمان را می دانید سیم ارت چیست اما اگر اطلاعاتی از چاه ارت ندارید در ادامه به این موضوع پرداخته ایم.

چاه ارت چیست؟! یک چاه در داخل زمین با عمق زیاد که درون آن یک صفحه (یا سیم) مسی به صورت عمودی جای میگیرد به طوری که اطراف این صفحه مسی که حفاری شده است، به این صفحه جوش خورده می شود و به بیرون چاه کشیده می شود. سپس با استفاده از مواد بنتونیت، این صفحه به طور کامل پوشیده می شود. این همه فرایند برای حفر آن برای استفاده از سیم ارت صورت میگیرد که به این سادگی ها حفر آن تمام نمی شود. بعد از کاشت مس در چاه، یک سیم مسی بیرون از چاه ارت را به تابلوی تست باکس وارد کرده و سپس از آنجا به تمامی لوازمی که برقی  الکترونیکی متصل میکند. تا کسی دچار برق گرفتی نشود یا لوازم مورد نظر شخص، به واسطه اتصالی و..خراب نشود.

عمق چاه ارت چقدر است؟! شاید فکر کنید که عمق آن یک عدد خاص است در صورتی که اینگونه نیست! بلکه عمق چاه برای انواع سیم ارت براساس شرایط جغرافیایی منطقه کسی که ساکن است در نظر گرفته شده است. و میزان مقاومت جنس خاک موجود هم در آن اثر دارد، به طوری که اگر جنس خاک ضعیف باشد، چاه ارت با عمق بیشتری حفر میشود. برعکس آن اگر جنس خاک ضعیف نباشد، عمق چاه ارت طبیعتا کمتر خواهد بود.

اتصال سیم ارت

قیمت سیم ارت

جهت سفارش این محصول باید کیفیت را در اولویت قرار داد و محصولی را خریداری نمود که استاندارد کافی را داشته باشد. وظیفه مهمی که این سیم بر عهده دارد حفظ ایمنی و حفاظت از جان اشخاص در برابرجریان های برقی لوازم الکتریکی است. قیمت سیم ارت با توجه به تغییرات ارزی که اخیرا با آن مواجه هستیم قابل درج نیست و شما با استفاده از شماره های تماس موجود در سایت می توانید به راحتی از قیمت سیم ارت مطلع شده و هرگونه سوال در این زمینه را با ما در میان بگذارید.

لوکیشن

ابتدای لاله زار جنوبی . پاساژ حضرت ابوالفضل . همکف پلاک ۳۴

تلفن

02133957466

ایمیل

info@tamincablekhaji.ir

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه وب سایت اختیاری است.

دیدگاهپیغام شما
نامنام شما
ایمیلایمیل
وب سایتوب سایت